Od pátku do neděle proběhl na faře v Zátoru "Víkend pro sebe“… víkend s terapeutkou Kateřinou byl každým okamžikem plný emocí… skrytých… vystavených… smutných i veselých… spousta z nás si poplakala, ale také jsme se hodně zasmály… byl zařízený tak, abychom měly pořád dobroty, pořád o čem přemýšlet a prožívat okamžiky pospolitých meditací, kreslení- mám svou první mandalu !!! :-D odpočívání i napětí i uvolnění.. :-D dopřávaly jsme si "jídlo bez práce" až pod nos, meditace, uvolnění, rozmazlování se… masáže nohou i rukou kosmetikou Just. Hrálo se na kytaru u krbu… a vytahovaly citáty i pročítaly a poslouchaly vyprávění příběhů… farou voněly oleje. A ráno nás budila Kateřina hrou na flétnu! :-D Fakt odpočinek pro duši… a já jsem se zase rozhodla zahodit své ego i s vidlemi - pro lásku :-D

 

Milá Káťo,
moc děkuji za celý víkend. Cítím se odpočinutá. A posílena v rozhodnutí stále pracovat na vztahu s manželem. Dostala jsem další informace, které můžu prakticky v životě použít. Přemýšlím o sobě, o dětech, o celé své rodině. Velkou inspirací mi bylo setkání s dalšími ženami, jejich osobnostmi a životními příběhy. Bylo mi moc dobře, bylo o nás úžasně postaráno. A líbí se mi hravá kombinace prostředí staré katolické fary, mandal, meditačních karet, psychologie a různorodé víry každé z nás.

 

Hezký večer, Káti,

za sebe můžu říct, že jsem po víkendu vnitřně odpočatá, ale nejradši bych taky prospala celý den. :) Holt to budu muset zvládnout nějak za chodu.

Každopádně celý víkend byl velice inspirativní a musím říct, že kdybych měla celý víkend shrnout do dvou slov, byla by to tato: nadšení a pohoda. Víkend byl příjemný a milý a to díky Tobě a ostatním děvčatům. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí a jsem vděčná, že jsem mohla sdílet své pocity a příběhy, a zároveň jsem vděčná ostatním holkám, že ty své sdílely se mnou. Atmosféra celého víkendu byla tak příjemná, cítila jsem se uvolněně a přirozeně a díky tomu jsem si moje blíženecká duše (tisíc myšlenek najednou a potřeba být "jednou dupou na pěti bálech") odpočinula.

 

Ahoj Katuš,

moc jsem ti vděčná, že jsi nám naslouchala, vcítila se do našich problémů, řekla spoustu krásných příběhů (mi pomohly i ty bolestivé, abych si uvědomila svou roli partnerky a ochránila tak své děti a abych více přemýšlela o svém otci) a dala jsi nám všem směr, na čem bychom mohli zapracovat. Opravdu ti moooc děkuji :D

 

Ráda bych se podělila o své dojmy z víkendové akce:„Víkend pro sebe“.

Všemu předcházela rychlá a vstřícná domluva s p. Kateřinou Havláskovou.

V pátečních odpoledních hodinách se nás sešla skupinka žen, které byly - jak se  později ukázalo, naladěné na stejnou notu. Sešly jsme se na Zátorské faře, což jsme se shodly, bylo skvěle vybrané místo  :-D

Víkendovku jsme zahájily uvítací meditací, ve které jsem si uvědomila, kolik rolí v životě najednou hrajeme.

Že jsme matkami, milenkami, partnerkami, dcerami…   a těch rolí je daleko, daleko víc.

a najednou jsme měly možnost jen být.

..... bez povinností, na víkendu, kde bylo o nás postaráno… a to tak, že víc než dobře!!! :-D

Nechci zabíhat do detailů… napíšu svůj pocit.

Sama jsem byla překvapená kolik ...a jakých.... citů se vyplavilo. Přesto- možná právě proto, to bylo, jak by řekli mé děti " Na pohodu "

Z víkendu si odnáším pocit posílené duše.

(a zcela přízemně plné břicho po skvělé a bohaté kuchyni)

A uvolnění po meditacích a masážích… pocit pospolitosti a pohody.

 

Ahoj, ahoj, návrat do reality. V pondělí krásná pohodová náladička a radost. A víkend? Čas pro to být sama sebou. Čas pro to být sama za sebe ženou. Čas nahlédnout do sebe.

 

Co mi ten víkend dal? Především jsem si odpočinula od normálního života a na chvilku si vplula do toho "nenormálního", kde jsem se nechala hýčkat a vykrmovat. Zjistila jsem o sobě pár nových věcí a potvrdila pár těch starých. Potkala jsem skvělé lidi a zažila si úžasné věci. Děkuji.

 

Víkendu pro ženy jsem se zúčastnila, protože důvěřuji terapeutce Kateřině Havláskové. Vím, že program bude sestaven tak, že se budu cítit dobře a bezpečně. Jsem vděčná za tuto možnost uspořádat si myšlenky, věnovat se jen sama sobě. A v případě, že chci, sdílet tyto myšlenky nebo své zkušenosti s dalšími ženami, které řeší podobné. Líbilo se mi, že všechny aktivity byly dobrovolné, že jsme si navzájem podporovali, že kuchařka Renata a Kateřina jsou zralé ženy a jejich zkušenosti a vnímání mi byly užitečné. Byl to víkend o ponoření se do sebe, o odpočinku od běžného stereotypu, o přijímání dobrého jídla a činností, které s péčí a láskou vytvořil někdo jiný. Dovedla bych takto strávit celý týden. Děkuji.