Týdenní tábor plný zábavy a hravé formy učení byl pro kluky velmi krátký..byli nadšení.
Moc děkuji za fotografie dětí na příměstském táboře, které jen potvrzují nadšení, spokojenost dětí, akčnost a atraktivnost tábora.Tyto tábory pod vedením paní Kateřiny mohu jen doporučit a připojuji se ke kladnému hodnocení.

Eva S, Votice.

S Katkou Havláskovou spolupracuji již mnoho let. Vždy jí nechávám volnou ruku při tvorbě táborových i víkendových programů protože vím, že děti budou nadšené a odnesou si víc než jen spoustu úžasných zážitků. Chtěla bych být alespoň na den opět dítětema prožít ho pod jejím vedením.

Anna Zamazalová, předsedkyně RC Oříšek a maminka tří dětí


Štěstí je být ve správnou chvíli na správném místě. Za takový okamžik považuji umožnit svému dítěti zúčastnit se některého z projektů paní Kateřiny Havláskové. Její empatický a láskyplný přístup k lidem a především k dětem se spojuje s vysokou profesní úrovní podloženou rozsáhlými znalostmi v oboru psychologie a vzdělávání. Není mnoho takových lidí,v jejichž práci se naplno projeví podíl intelektuální i emotivní ve vzácně vyrovnaném poměru a kteří jsou ochotni dát doslova vše do svého konání ve  prospěch ostatních.

MUDr.Jana Plachá

Katko, zdravím tě a děkuji tiše do větru..." za to, že tě tvá maminka porodila, rodiče po svém vychovali. Ty sama jsi procházela různými životními zkouškami. Ty sama v sobě jsi ustála nelehké chvíle, kdy se ti třásla zem pod nohama. Pravda, člověk má někdy štěstí na lidi a ti mu mohou napomoci radou, pohlazením, blízkostí... VĚTŠINOU se vždy člověk rozhoduje sám za sebe. Chtěla bych ti poděkovat za to, že jsi ušla dlouhou životní cestu a spirála života mi tě navedla k té mojí cestě a my dvě se poznaly. Velké díky.

Pavlína

 

Lektorka Kateřina Havlásková má dar vtáhnou lidi do světa příběhů. Ať to jsou děti, dospívající nebo dospělí, stanou se jejich součástí. Myšlenky jsou soustředěné na probíranou tématiku a Kateřina se nenápadně ptá - A co ty? Co ty s tím můžeš udělat? Její přednášky rozhodně nejsou nudné, dokáže se zaměřit na všechny účastníky, kteří pak odchází se spoustou témat k přemýšlení a možná s ochotou udělat ve svém životě změnu.

 Mgr. Ivana Kmínková

koordinátorka střediska Poradny rané péče MATANA

poradkyně rané péče

 

Kateřino, chci Ti tohle napsat už hodně dlouho. Poslední dobou mám takové zajímavé životní období. Nevím, kdy se všechno zklidní a všechno bude tak, jak má být, ale jedno vím jistě. Nebýt Tebe, tak radši ani nechci myslet na to, kde bych teď byl. Ty jsi ten člověk, který mě naučil se dívat na svět a na sebe trochu jinak. Kdyby tomu tak nebylo, tak si myslím, že bych si to dodneška nepřiznal, že jsem gay a pomalu bych se měnil v… raději nechci pomyslet v co. Za život člověk potká pár lidí, kteří mu obrátí život naruby. A já jsem rád, že jsi to zrovna Ty. Díky za to, že jsi tady a že se na Tebe mohu kdykoli obrátit.

Petr L.

 

Katku znám od svých šestnácti let. Na vlastní kůži jsem měla možnost zažít, jak pracuje s dětmi v přírodovědných kroužcích nebo na táborech. S námi (mládeží) pak na klubech, na seminářích, táborech. S Katkou jsem dále spolupracovala na přípravě a vedení těchto akcí a na lektorování environmentálních výukových programů pro školy. Katka má veliký dar zaujmout a naladit se na člověka jakéhokoli stáří. Být s ní, společně pracovat nebo „jen“ povídat pro mě znamenalo učit se. Z jejích zkušeností a vědomostí, ale hlavně z jejího životního postoje. Před lety jsme se s mými kamarády vždy těšili na společné chvíle, kdy jsme si povídali, hráli hry, vymýšleli nesmysly, bavili se a hodně se učili. Loudili na Katce, ať vytáhne karty, knihy, kamínky. Otevírala nám oči i duše. A ve chvílích smutku a starostí byla Katka nablízku, ochotná nás vyslechnout, pomoci nám pochopit naši situaci a nasměrovat nás k východisku. Kolem Katky se neustále vyskytuje proměňující se skupina mladých lidí, kteří se hledají, tápají a s její nenápadnou pomocí rostou v sebevědomé dospělé bytosti.Já nyní pracuji s rodinami s dětmi s postižením. S Katkou spolupracujeme na společných akcích, např. na pořádání pobytů pro rodiny. Mám radost, že se rozhodla zúročit to, co se do této doby naučila a podělit se o to s dalšími lidmi. Mám radost, že rodičům, kteří hledají alternativní cesty, jak pomoci svému dítěti, mohu Katku s čistým svědomím doporučit. Společně s nimi pak sledovat, jak se jejich život bude proměňovat.

 Mgr. Ivana Kmínková

koordinátorka střediska Poradny rané péče MATANA

poradkyně rané péče

 

 

V dnešní uspěchané době, kdy se člověk musí spokojit s technickým pokrokem doby a komunikace se odehrává v rámci elektronické pošty v různých dostupných formách či mobilních SMS, jsem cítila prázdnotu komunikace. Pokud někdo zažívá jakoukoliv krizi, tak se potřebuje vypovídat a to ne jen tak někomu náhodnému. Potřebovala jsem nějakou osobu k sdílení svých zažitých bolestí, proher, vlastní závisti i nenávisti a koho vhodného? Měla jsem tu výsadu ve svém životě, že jsem poznala Kateřinu Havláskovou, která mi umožnila tuto potřebu naplnit. Byla jsem prázdná a potřebovala jsem někoho živého z masa a kostí a ne techniku k sdělování a přijímání rad a moralizování. Paní Kateřina mi poskytla prostor, čas a důvěru k rozhovoru, který měl pro mě v tu chvíli neocenitelnou terapeutickou sílu. Mluvila jsem k někomu tváří v tvář bez přetvářky bez líčidel, abych skryla svoji bolest v tváři... Mohla jsem se před ní bez ostychu vyplakat, vyřvat. Byla jsem sama sebou a paní Kateřina mne ustála, ustála moji bolest, mou sobeckost v dané chvíli. Počkala, až jsem byla připravena vnímat její slova, začala mi vyprávět příběhy, které v sobě odpověď měly. Díky tomu stále jsem, nevzdávám se, protože vím, když přijde krize, mohu se na ni bezpečně obrátit. Rozhovor otevírá dveře, které v sobě často před sebou v sobě zavíráme a slova paní Katky je dovedou opatrně otevřít. Pravdou je, že někdy je potřeba udělat pořádný průvan a otevřít všechny dveře v sobě, vyvětrat zatuchlinu neřešeného problému.

Eva K.

 

Katko, Tvoje přednáška byla úžasná. Dokážeš začít k lidem mluvit tak, jako by to bylo důvěrné setkání žen na kávě – důvěru si získáš během chvíle svého úvodu ze svého života. Líbí se mi, a myslím si, že všichni oceňují ženu, která přiznává své chyby, prohry a bolesti co se týká výchovy dětí. Umíš vtáhnout lidi do děje, je to o nich, diskuze se týká každé ženy a umíš nenásilným způsobem rozvíjet tzv. spirálu komunikačního dějství. Krom toho, díky Tvé pestré šále a gestům, umíš získat pozornost maličkých dětí – škoda, že tam nebyla kamera, abys viděla, kolik interakce jsi měla od těch maličkých účastníků. Umíš reagovat, splynout s účastníky přednášky tím, že si nehraješ na odborníka, ale jsi jedna z nás. Zároveň si dovedeš udržet pozornost a prostor k předání důležitých informací. Moc se mi líbilo, jak jsi komplexně uchopila obšírné téma a dotkla se potřebných témat. Bezvadně umíš motivovat lidi, dodat jim odvahu a zároveň jim ukázat zdravé sebevědomí průbojnosti jejich ženskosti – role osobité, jedinečné matky milující své dítě. Dokážeš se vciťovat, opatrně říkat pravdu a vnést do reality a ukázat, že to jde. Svým vlastním životem, příklady o vlastních i „nevlastních“ dětech, díky své praxi a díky obohacujícím seminářům, jsi dozrála k tomu vést ostatní ženy, když znejistí a bojí se dělat další kroky. Kromě toho všeho, co jsem uvedla, se mi na Tobě líbí, že hned po přednášce nezmizíš, ale naopak dáš možnost individuální konzultace a ještě se loučíš s odcházejícími. Přednáška pro mě byla nečekaná terapie na vlastní kůži, když jsem viděla ty malé drobečky blízko sebe, protože ve mně dítě zemřelo a já byla tři dny chodící hrobka, než mi ho zákrokem vyjmuli. Katko, děkuji, ztotožňuji se se vším, co bylo řečeno. Děkuji!

Pavlína P.

 

V letošním školním roce 2014/2015 jsme absolvovali adaptační pobyt s našimi šesťáky, kterým se po celou dobu věnovala paní instruktorka Katka. Je vidět, že paní Katka je profesionálka, s dětmi to umí, má plno úžasných nápadů, perfektně sestrojený program a hlavně ji to s dětmi baví. Všem dětem se na adapťáku líbilo, zažily spoustu legrace, naučily se naslouchat jeden druhému a vzájemně se tolerovat, svědomitě plnily úkoly a vzájemně se podporovaly. Celý pobyt měl velký přínos nejen pro děti, ale i pro učitele.

Věra a Jiří, třídní učitelé